Пропонуємо #Послуги #Виконуємо #Роботи з #Технічного #Обслуговування #Легкових #Автомобілів як Частково, так і Під Ключ місто #КривийРіг.
Протягом усієї історії існування автомобіля технічне обслуговування було обов'язковою умовою його експлуатації. Без #ТО навіть найзручніший з погляду надійності екземпляр не прослужить і половини закладеного в нього ресурсу. Чим це зумовлено? #Автомобіль складається із 10-15 тис. компонентів. 200-300 із них фізично неможливо зробити однаково довговічними. Суть техобслуговування полягає у підтримці працездатності та функціональності компонентів з малим ресурсом.
Що таке #технічне #обслуговування (ТО)
#Технічне_обслуговування (ТО) #автомобіля – це профілактичні заходи, націлені на підтримку всіх елементів та вузлів у належному технічному стані. Періодичність та склад робіт нормуються регламентом, що розробляється виробниками індивідуально для кожної моделі. Фактично #ТО дозволяє "зрівняти" ресурс компонентів автомобіля з різною ресурсоємністю.
приклад. Кузов, салон, декоративні елементи за сприятливих умов здатні "витримати" пробіг сотні тисяч кілометрів. Ресурс #моторного #масла, #гальмівних #колодок, #свічок запалювання, #шин та багатьох інших компонентів – обчислюється десятками тисяч кілометрів. Це слабка ланка автомобіля. Щоб умовний ланцюг не тріснув раніше, ніж задумав виробник, ці ланки необхідно своєчасно обслуговувати.
Передбачене регламентом ТО ділиться за видами робіт на три основні категорії:
1. #Діагностика.
2. #Регулювання.
3. #Заміна.
Діагностика - це процедура, орієнтована на виявлення неочевидних несправностей. Найпростішим її різновидом є візуальний огляд. У його проведення можна виявити течі рідин, механічні поломки, деформовані деталі, прогари, корозію. При належному досвіді візуально можна оцінити стан моторного масла, гальмівних колодок, еластичних втулок, пильовиків.
Глибока діагностика систем виконується із застосуванням спеціального інструменту. Сюди відноситься перевірка тиску в шинах, компресії в циліндрах двигуна, напруги бортової мережі, струму витоку. Застосовуючи ще складніше обладнання, можна оцінити правильність геометрії кузова і колісних дисків, визначити коректність роботи електронних блоків, знайти помилки, що не відображаються на панелі приладів.
Регулювання — це роботи, створені задля відновлення параметрів автомобіля до стану, передбаченого виробником. Це налаштування запалення та упорскування, розвалу-сходження коліс, різних зазорів та інших характеристик. Для виконання завжди потрібні ті чи інші інструменти, а часом і дороге професійне обладнання.
Заміна - це роботи, націлені на заміну компонентів, що вичерпали свій ресурс. У ході ТО змінюється #моторне #масло, #охолоджувальна та #гальмівна #рідини, #фільтри. Рідше, але також потребують заміни #поршневі #кільця, #гальмівні #колодки, #ремінь #ГРМ, #акумуляторна #батарея.
Які наслідки можуть бути, якщо не пройти ТО
Найбільш уважно до ТО змушені ставитись власники нових автомобілів, на які поширюється гарантія виробника. Ігнорування належного обслуговування призводить до її анулювання. Те саме стосується випадків, коли ТО проводиться не повною мірою, вибірково. Однак таке трапляється рідко, оскільки за гарантією #автомобіль обслуговується безкоштовно.
Зовсім інша мотивація у власників машин, гарантія на які давно вийшла. ТО проводиться з метою підтримувати автомобіль у працездатному стані. За гроші. У дилера, на сторонніх #СТО (станція #технічного #обслуговування), своїми руками не має значення. Якщо систематично не проходити ТО, різко зростає можливість зіткнутися з такими неприємностями:
1. Автомобіль стане небезпечним.
2. Частіше ламатиметься і підводитиме.
3. Збільшиться витрата палива.
4. Прискориться знос ресурсомістких деталей.
5. Виникнуть серйозні поломки.
6. Загальний ресурс та стан – погіршаться.
7. Знизиться ринкова вартість авто.
А найсумніше те, що всі перелічені проблеми спричинять втрати (і не тільки фінансові), незрівнянні з витратами на ТО.
Періодичність проведення технічного обслуговування
Встановлюється заводом-виробником та викладається у регламенті, який можна знайти в оригінальному посібнику з експлуатації. У правильно складеному регламенті міститься така інформація:
• види ТО;
• періодичність проведення;
• перелік робіт, які потрібно виконати;
• параметри, яких слід дотримуватись;
• специфікації та допуски.
Періодичність проведення техобслуговування визначається за одним із двох критеріїв - пробігом в кілометрах або часом експлуатації. На що орієнтуватись? Залежить від того, що настало першим – пробіг чи час.
приклад. #Моторне #масло за регламентом належить змінювати або кожні 10 тис. км, або щорічно. Якщо за рік машина не проїхала зазначеної відстані, олію все одно треба міняти (сезонне ТО). І навпаки. Якщо 10 тис. км пройдено менше, ніж за рік, чекати його закінчення не можна. Аналогічно розраховується періодичність всім передбачених виробником сервісних заходів.
Як вибрати місце для #проведення_ТО
Для проведення всіх основних видів #технічного_обслуговування потрібні знання, досвід, інструменти та обладнання. Винятком є лише щоденне ТО, яке відповідно до правил дорожнього руху водій зобов'язаний проводити сам перед кожним виїздом. Для того, щоб перевірити рівні рідин, тиск у шинах, лампочки у фарах та ліхтарях – особливі пристрої не потрібні. Вони мають бути у кожного автовласника.
Для більш складних ТО є три варіанти:
1. Офіційний дилер.
2. Сторонні СТО.
3. Самостійне обслуговування.
Розглянемо ключові критерії вибору серед цих варіантів.
Офіційний дилер
У нього змушені обслуговуватись власники нових легкових автомобілів. Це зобов'язує робити гарантія виробника (іноді й умови кредиту під заставу). ТО у офіційного дилера має свої плюси, так і мінуси. Про них наведено нижче. Основна перевага – висока якість та безкоштовність, якщо автомобіль ще на гарантії.
Сторонні СТО
Це найголовніший варіант, якщо машина вже не на гарантії, а обслуговувати її бажання не зникло. На відміну від дилерів, на сторонніх СТО можуть бути проблеми з якістю та повноцінністю виконання ТО. Натомість цей спосіб дешевше, простіше та швидше, ніж наступний. Головне — знайти гідну майстерню із кваліфікованим персоналом.
Самостійне обслуговування
Підходить для тих, хто хоче:
• максимально заощадити на ТО;
• контролювати якість на 100%;
• не залежати від завантаженості дилерів та СТО;
• самостійно вибирати зручний для обслуговування автомобіля.
Щоб проводити ТО вдома в гаражі, доведеться обзавестися інструментом та обладнанням, а також навчитися ним користуватися. Ще не обійтися хоча б без базового розуміння пристрою та принципу роботи вузлів автомобіля. Без оглядової ями чи естакади повноцінно все ТО теж виконати не вдасться. Істотно спростити роботу допоможе універсальний мастиль.
Вартість технічного обслуговування
Якщо авто на гарантії та обслуговується у офіційного дилера, це безкоштовно. Стільки ж обходиться ТО, що виконується самотужки. Звернення у сторонні СТО за будь-яких розкладів коштуватимуть якихось грошей за послуги. Але це зазвичай дешевше, ніж обслуговування негарантійного автомобіля у дилера.
Якщо послуга платна, її вартість визначається виходячи з базових тарифів організації та складається з робіт, які потрібно виконати. Чим складніша операція, тим вона дорожча.
Як заощадити на технічному обслуговуванні
Перші 2-3 роки володіння новим автомобілем не ігноруйте дилерське обслуговування. Це є максимально економічно. Після завершення цього періоду будьте готові переплачувати. За кваліфікацію майстрів. За обладнання, на якому вони працюють. За оригінальні запчастини та розхідники. За емблему на будівлі, яка така сама, як на вашому автомобілі.
Коли гарантія на машину спливає, є сенс пошукати для проведення ТО хороше стороннє СТО. Як його знайти, розказано нижче. У разі вже можна заощадити кількома способами. По-перше, ви вже не переплачуватимете за те, що перераховано в попередньому абзаці. По-друге, ніхто вам не відмовить у застосуванні неоригінальних запчастин та розхідників. Більше того, ви самі можете заморочитися, і перерити весь Інтернет (або авторинок) у пошуку найсмачнішого у плані співвідношення ціни та якості.
Теоретично найбільша економія світить за самостійного обслуговування. Однак тут є підводне каміння. Купівля інструментів, пристроїв, обладнання - влетить у копійчину. І в неслабку. Спочатку економії точно видно не буде. Але ось у довгостроковій перспективі цілком можливо.
Види ТО та їх особливості
Якщо не брати до уваги щоденний огляд, покладений на водія правилами дорожнього руху, буває двох видів:
1. Планове.
2. Позапланове.
Розглянемо, чим принципово відрізняються.
Планове ТО
Планове ТО - проводиться відповідно до регламенту, розробленого виробником. Виконується незалежно від стану автомобіля. Навіть якщо він є в ідеалі. Потрібний момент щодо планового ТО визначається з пробігу чи часу експлуатації. Мета — продовжити загальний термін служби автомобіля, запобігти можливим поломкам, підтримати техніку в належному стані.
Що входить у планове ТО
Плановим ТО передбачається:
• загальна діагностика;
• заміна робочих рідин;
• заміна фільтрів;
• заміна швидкозношуваних деталей (свічки, ремені, ролики, колодки);
• перевірка затягування кріплень;
• регулювання зазорів, натягу, кутів.
Що саме потрібно робити, і як розписано в регламенті індивідуально для кожного легкового автомобіля. На перелік робіт, що виконуються, впливає також комплектація. Чим більше додаткових опцій, тим більше заходів.
Як часто потрібно проходити планове ТО
Частота також нормується регламентом. Зазвичай ТО поділено на підвиди — ТО-1, ТО-2… Для кожного з них передбачено свою періодичність виконання. Наприклад, перше обслуговування треба проходити кожні 10 тис. км або щорічно. Друге через 20 тис. км, третє через 60, і таке інше. При проходженні другого та наступних ТО, як правило, попутно виконуються роботи, передбачені попередніми.
Позапланове ТО
Позапланове ТО проводиться вимушено, не за графіком і регламентом. Причин цього може бути кілька:
• погіршення показників;
• підвищилася витрата;
• з'явився сторонній шум;
• виявлено витік рідини;
• трапилося ДТП.
Ще позапланове звернення до сервісу може бути обумовлено кардинальною зміною умов експлуатації автомобіля.
Які роботи можуть виконуватись при позаплановому ТО
Роботи при позаплановому ТО не диктуються регламентом чи якимось однозначним переліком. Необхідність виконання того чи іншого заходу визначається за фактом звернення до сервісу, а також після проведення діагностики. Наприклад, якщо раптово захрумтів ШРУС, то вам не потрібно міняти масло і далі за списком ... Виконується локальний ремонт, усувається тільки проблема, що виникла і, можливо, виявлені попутно при діагностиці.
Виняток. Регламентні роботи можуть проводитися позапланово перед техоглядом, для успішного проходження якого автомобіль потрібно "упорядкувати".
Які наслідки можуть бути, якщо не провести позапланове ТО
Ігнорування позапланового ТО може скінчитися серйозними проблемами. Які, як мінімум, ударять по кишені, або ще гірше, призведуть до втрати здоров'я чи життя. Якщо є мета пройти техогляд, після обслуговування це буде набагато легше зробити.
Порівняння проведення ТО у офіційного дилера та на сторонній СТО
Між ТО у дилера та на сторонній СТО є низка відчутних відмінностей.
Офіційний дилер
Його послугами зазвичай користуються, коли автомобіль на гарантії чи “пов'язані руки” умовами кредиту. Однак це не означає, що дилерський сервіс не має плюсів.
Переваги та недоліки проведення ТО у офіційного дилера
Основна перевага обслуговування у дилера полягає у безкоштовності та підтримці терміну дії гарантії. Крім цього, у офіціалів є обладнання, заточене під ваш автомобіль. А також фахівці, які мають відповідний профіль та досвід у потрібних напрямках. По сукупності рахунок цих чинників підвищується якість.
Але разом із ним підвищується і вартість обслуговування негарантійного автомобіля. Вашу спробу заощадити на неоригінальних комплектуючих та фірмових розхідниках теж навряд чи схвалять.
Сторонні СТО
Власники СТО зацікавлені в тому, щоб їх клієнти були задоволені сервісом. Звідси випливають як плюси, і мінуси цього підходу.
Переваги та недоліки проведення ТО у сторонній СТО
Основний плюс полягає у вартості послуг. Незалежні СТО виявляють максимальну лояльність до своїх клієнтів і допомагають (скоріше, не заважають) економити. Недоліки також є. Основний - складно знайти сервіс, укомплектований професійним обладнанням та кваліфікованими майстрами.
Самостійне технічне обслуговування автомобіля
Маючи знання та вміння працювати руками, а також деякими інструментами, ТО цілком можна проводити самостійно.
Які роботи можна виконати самостійно
Зробити можна абсолютно всі роботи, передбачені регламентом. Перелік обмежується лише вашими навичками та інструментами, які є в наявності. Найчастіше неможливо зробити лише те, для чого потрібне професійне обладнання. Наприклад, комплект для перевірки розвалу-сходження.
Які інструменти та матеріали потрібні для самостійного ТО
Для виконання самостійного ТО застосовуються такі інструменти та матеріали:
1. Оглядова яма чи естакада.
2. Гарний набір ключів.
3. Динамометричний ключ.
4. Компресометр.
5. Манометр.
6. Мультиметр.
7. Ареометри.
8. Домкрат.
9. Силіконове мастило
10. Набір щупів.
Такий комплект обійдеться недешево і окупиться не відразу. Але якщо ви налаштувалися обслуговувати свою машину, дуже швидко відчуєте всі переваги такого підходу.
Що ще потрібно знати про технічне обслуговування автомобіля
На завершення коротко розберемо кілька неочевидних нюансів, пов'язаних із ТО.
Відмінності техобслуговування та техогляду
Техобслуговування - це процедура, спрямована на підтримку автомобіля в належному стані. Техогляд - це перевірка стану з метою оцінки технічного стану та його відповідності нормам правил дорожнього руху. Наочна аналогія - лікування та медогляд.
Як перевірити якість виконаного ТО
Про якість проведеного ТО вам "скаже" сам автомобіль у процесі експлуатації. Якщо між регламентними роботами без вагомих причин не виникло жодних проблем, то все зроблено на рівні.
Як вибрати надійного виконавця для ТО
Якість сервісу можна дізнатися двома способами — на особистому досвіді, або на досвіді інших. Перший спосіб надійніший і достовірніший, але може бути дорожчим. Другий простіше та дешевше, але 100% гарантії ніхто вам не дасть.
Чи варто економити на техобслуговуванні автомобіля
Однозначно не варто. Порівняно з проблемами, які можуть виникнути через експлуатацію необслуговуваного автомобіля, витрати на ТО — копійчані. Тим не менш, трохи заощадити можливо. Але тільки не за рахунок якості.
Висновки: основні засади технічного обслуговування автомобіля
Проведення ТО - це єдиний спосіб підтримки вузлів та агрегатів авто в технічно справному стані протягом тривалого терміну експлуатації. Проводиться за регламентом, розробленим виробником індивідуально для кожної моделі та комплектації. Обслуговуватись можна у дилерів, на СТО чи самостійно. Який би підхід ви не обрали, головне - ТО має робитися не для галочки.
☞☎098☻013☺90✉49✍Sergei Vasilyevich Viber/WhatsApp/Telegram
Наш сайт:⌕https://remont-kvartir-pod-klyh.ua.market/